• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.youtube.com/channel/UCNyIRkbD2N6aGU1-9B1wqAg

Hak ve Hakikat Partisi

Hoş geldiniz!

    • Başlık Metni
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

BASIN

Rahman ve Rahim Olan Allahın Adıyla başlarım.

Ordu Millet el ele, basını nereye koyacağız.? Yüzde doksan Müslüman olan bu ülke, basının tuşladığı tuşlarla şekilleniyor.Hatta mahkemeler dahi etkileniyor, hukukun üstünlüğü gölgeleniyor.Amazon ormanlarında yürümekten daha tehlikeli.

Kutsi Hadiste zamanın fitnesini anlatırken, deccalden bahsedilmiş, kişilere yalan haber ulaştırmak, işin aslını bozmak; benzerlik olayı.Hakkı batıl, batılı Hak göstermek.Çıkar ve menfaat üzerine öğelemek. Doğruya yanlış, yanlışa doğru diyen akadesyenler  üretmek.Ahlaksızlığı yaymak, suyu bulandırmak.Araziyi susuz çöle çevirmek, verimsiz hale getirmek, insanları ruhen öldürmek. Birinci derecede samana çevirmek, yaramaz bir hale getirmek. Gündem belirlemek, halkı o kanaldan götürmek, şekillendirmek.

Ağa babaları cüzdan sahibi. Cüzdana kim ne atarsa, neyi satmak isterse, onu satar; cüzdana göre. Satılmış medya doğruyu ne zaman söyleyecek? Ne zaman insaf eleğiyle eleyecek, ne zaman vicdan kanalına girecek, ne zaman Hakkın davulunu çalacak? Ne zaman batılı kınayacak? Kolay değil tabi ki, sizler onunla besleniyorsunuz. Lağım faresi lağımdan çıkmakla hayat sürdüremez. Çirkinleşen insan güzeli göremez, yaptığının hep güzel olduğunu sananlar kömür madeninden çıkması lazım. Kalbi kara olmuş insanlar, bakar kör gibidirler.

Ortadoğu yanıp kavrulurken neredeydi bu satılmış medya? Pakistan yanıyor, Yemen ha keza. Irak kan ağlıyor, ağa babaları açılımlar peşinde. Bölücü terör pkk, Kürtleri temsil ediyor senaryoları üretiyorlar. Ermeni terörünü Kürt kardeşlerimizin içine gizlemeye çalışıyorlar. Türk medyası böyle işliyor. Yüzde ellisi Yahudi olan medya, diğerlerini de etkisi altına alıyor.

Basının ikiyüzlülüğü hakkında o kadar çok örnek var ki; Hak ve Hakikat Partisi ve Genel Başkanı Dursun Güneş hakkında Samanyolu Tv’nin söylediklerini hangi vicdan kabul edebilir. Akp’nin kapatılma davası esnasında Başsavcılığın delil olarak verdiği gazete küpürlerini bir hatırlayalım. Gülen cemaatini ve Akp’yi bitirme planlarının, Ertuğrul ÖZKÖK’ün 28 temmuz 2007 tarihli Hürriyet’teki köşesindeki yazıyla acaba bir alakası var mı? Ali Kalkancı-Fadime Şahin Aczimendilerin  olayında basının olaylara bakış açışı ve bu olaylara etkisi inkar edilebilir mi?

Kuvvet kudret sahibi Erzurum rüzgarı ile bu iklimi değiştirecek. Özüne sözüne güvenilir, ilkeli, yapıcı, hiçbir kimsenin gururunu, haysiyetini, onurunu incitecek bir davranışta bulunmayan, Hakkın yanında olan, doğru dürüst bir medya bulacağız.

 

Dursun GÜNEŞ
Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı0 Yorum - Yorum Yaz