• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.youtube.com/channel/UCNyIRkbD2N6aGU1-9B1wqAg

Hak ve Hakikat Partisi

Hoş geldiniz!

    • Başlık Metni
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA...

Taraf gazetesinin önceki gün yayınladığı haberde "Akp ve Gülen cemaatinibitirme" daha doğrusu cemaatlerin irticai faaliyetlerde bulundukları gerekçesi ile, bu cemaatleri tasfiye planı gündeme geldi.  

Cumhuriyet ile gelen laik sistemin; "İslam’a karşı yürüttüğü bir harekat zinciridir." Emir komuta öğelerinin, zaman zaman psikolojik  bir harekat yürüttüğünü ve  bunun yankılarını duyuyoruz, görüyoruz.

Hak ve Hakikat Partisi her zaman bu gibi hareketlerin karşısında hakkın yanında demokrasiden yana tavır alacaktır.

Denilmek isteniyor ki “ hiçbir Müslüman siyaset yapamaz, okuyamaz, belirli yerlere gelemez, devlet yönetemez  ve askeri erkânda yer alamaz. Çünkü asıl biziz biz ne dersek o olur.”        

Hak ve Hakikat Partisi’nin kuruluş nedenlerinden biri de Konstantin kalıntılarının bu ülkede asil olmadıklarını  görmeleridir. Hak hukuk tanımayan bu insanlara birileri hak ve  hukuku göstermelidir.

Cumhuriyet kurulduktan beri milletin iradesini ve demokrasiyi hazmedemeyenler, milletin kararlı duruşu karşısında, bu coğrafyada eriyip gideceklerdir ve lanetle anılacaklardır.

İslam kimliğimizle bizler şeref duyuyoruz. Siyasi yolumuzda adım adım ilerliyoruz ve biz şöyle diyoruz  “…… kervan yürür.”

Artık şunu görmelidirler ki ; İslamsız demokrasi olmaz, İslam demokrasidir ve İslam siyasettir. Biz siyasi bir kimlik kazandık. Agah olun…

İllegal örgütlerin ana merkezi haline gelen kışlanın, yeniden yapılanması gerektirdiğine inanıyoruz. Bu örgütleri çıkaran kışladır ve bu örgütleri durdurmakta yine kışlaya düşer. "Paşaları hapiste ziyaret eden ve 28 şubat kararlarının arkasındayız" diye söyleyen kışla, yeni düşüncelere ışık yakmıştır.  Bugüne kadar yapılanlar demokrasi ve hukuk içerisinde yapılmadığına göre, kışla İslam’ı ve demokrasiyi ne zaman kabul edecek merak ediyorum?    

Hakkımızda inceleme başlatılmış. Hukuka intikal etmiş bir davanın mağduruyuz. Dava gerekçesi; dini siyasete alt etmek, irticai faaliyetlerde bulunmak. Tekke ve zaviyeler kanununa aykırı bir düşünmek. Müslüman olan Türk halkının düşüncelerini nasıl bir şekilde ifade edeceğiz?  Müslüman pazarında salyangoz satarak mı?  Yok!!! Biz salyangoz satmayacağız!!!  Biz korkanlardan korkmayacağız. Biz halkın yanında olacağız. Biz takiyyecilik yapmayacağız, halkın istek ve arzularını dile getireceğiz. Halkın iradesini ortaya koyacağız. Haktan yana gönül verenler hak ile bütünleşecektir. Bir imparator meydana gelecektir. Biz ifade özgürlüğüne inanıyoruz derin devleti istemiyoruz.  

Dursun GÜNEŞ - Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı
0 Yorum - Yorum Yaz