• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.youtube.com/channel/UCNyIRkbD2N6aGU1-9B1wqAg

Hak ve Hakikat Partisi

Hoş geldiniz!

  • Başlık Metni
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA BAŞLARIM

Arkadaşlar biz HAK ve HAKİKAT PARTİSİ olarak bir kurtuluş harekâtı başlattık. Bu gemi tasarlanarak kurulan bir gemi değil. Bu gemi Rahim Rahman’ ın (c.c.) inayeti ile kurulan ehl-i beyt gemisidir. Bu gemi kurtuluşu arayanların gemisidir. Bu gemi vuslat arayanların gemisidir. Bu gemi davayı dava edinenlerin gemisidir. Bu gemi hakkın gemisidir. Hakk’a inanan Hakkı üstün tutanların gemisidir. Bu gemi son gemidir. Kıyamet başınıza kopmadan, burası bir Afgan olmadan, Bağdat gibi yıkılmadan, Salamonlar başınıza hâkim olmadan, “Büyük İsrail” devleti kurulmadan, haçlılar sizi kuşatmadan devletinizi elinizden almadan, izzet ve namusunuzu koruyun. Kâfirlik her yana yayıldı küfür aşikâr oldu. Küfür bir millet iken İslam param parça oldu, Afganistan’a döndü. Arz ağlıyor , İslam kan ağlıyor, İslam devletleri birer birer işgal oluyor ve sıra sana geliyor. Bölücü terör örgütü fırtına estiriyor. Haber veriyor, işbirlikçileri onu destekliyor. Taşeron firma iş başında. Bu hükümette taşeron. Aklını başına al ey Türk ulusu !... Memleketin satılmasından hisse al.

 

 • Oyakbank Hollanda’lı ING BANK’a 2 milyar 673 milyon dolara
 • İki Türk Bir Hong Kong’lu ya İzmir Limanı 49 yıllığına 1 milyar 275 milyon dolara
 • Eczacıbaşı İlacın %75 i 602 milyon dolara Çek Zentiva’ya
 • Garanti Sigorta’nın %80 hissesi 486 milyon dolara Hollanda’lı Eureko B.V. ye
 • TÜRK TELEKOM un %10 hissesi 477 milyon dolara Sudi Soudi Oger şirketine
 • Dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden olan Cevahir’in %50 si Kuveyt’li ye
 • Kent Gıdanın zaten sahibi olan İngiliz Firmasına falım ve first sakız 450 milyon dolara
 • Çukurova Grubunun Genel Sigorta’sının %80 i İspanyol Mapfre’ye 375 milyon dolara
 • Sabancı’nın Enerjisa firmasının % 50 si Avusturya’lı Verbund’a 327 milyon dolara
 • Şekerbank’ın üçte bir hissesi Kazak Turan Alem Securities’e 300 milyon dolara
 • TMSF elindeki Sitebank'ı Yunan Novabank'a
 • TEB'in yüzde 50'si Fransız BNP'ye
 • Yapı Kredi, TMSF tarafından Unicredito-Koç ortaklığına
 • Dışbank, Fortis'e
 • C Bank'ın kontrol hissesinin tamamı İsrail Bank Hapoalim'e
 • Finansbank, Yunan NBG'ye
 • Tekfenbank, Yunan EFG'ye
 • Denizbank, Dexia'ya
 • Adabank, bir Kuveyt finans kuruluşuna
 • PETKİM'in %51i Socar-Turcas-Injaz Ortak Girişim Grubu'na 2 milyar 50 milyon dolara  satıldı.  

Türkiye'de mülk edinen yabancıların sayısı, 62 bin 500'e ulaştı. 779.452 kilometre kare izdüşümü yüzölçümüne sahip Türkiye'de satılan taşınmazların yüzölçömü ise 285 milyon metrekare oldu. Yüzölçümü açısından Hatay, kişi sayısı bakımından Antalya, mülk adedi açısından ise İstanbul birinci sırada yer alıyor. Türkiye'de mülk sahibi ülkelere bakıldığında yüzölçümüne göre Suriye birinci oldu. 

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan Yardımcısı ve İnşaat Komitesi Başkanı Hüseyin Erkek, yabancılara mülk satışıyla ilgili bir rapor hazırladı. Rapora göre, satışların 6 bin 53'ü, yeni kanunun yürürlüğe girdiği 7 Ocak 2006'dan 24 Temmuz 2006'ya kadar olan dönemde gerçekleşti. Bu dönemde satışı yapılan taşınmaz alanının büyüklüğü 800 bin metrekareye ulaştı. Aynı dönemde mülk edinenler ise 1876 İngiliz, 801 İrlandalı, 749 Alman, 357 Hollandalı, 296 Norveçli, 176 Belçikalı, 90 Yunanlı olarak belirlendi.

Türkiye ile arasında tam karşılıklılık anlaşması bulunan ülke sayısının 88 olduğu belirtilen raporda, Türkiye ile arasında tam karşılıklılık bulunmayan ülke sayısının 33, vatandaşları Türkiye'de sadece bina mülkiyeti edinebilen ülke sayısının 26, vatandaşları Türk Dışişleri ve İçişleri bakanlarının ortak izniyle taşınmaz edinebilen ülkeler sayısının 6 olduğu kaydedildi.

SURİYELİLERE MİRAS YOLUYLA GEÇİŞ
Türk vatandaşlarının Suriye'deki taşınmazları toplamının 1 milyon 34 bin metrekare olduğu da belirtilen raporda, Türkiye'deki Suriyeliler'e ait toprak miktarının ise 241 milyon metrekare olduğu, bunun da Türkiye'deki yabancılara ait taşınmazın yüzde 88'ine karşılık geldiği bildirildi. Rapora göre, Türkiye'de mülkü bulunan yabancılar arasında yüzölçümü büyüklüğüne göre Suriye'den sonra Almanya, Lübnan, Yunanistan, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Mısır geldi. Suriyeliler'e ait mülklerin yüzde 70'e yakını miras yoluyla geçmiş.

ALAN BÜYÜKLÜĞÜ
Raporda, yabancılara ait taşınmaz satışlarında, alan büyüklüğü açısından Hatay'ın, kişi sayısı bakımından Antalya'nın, taşınmaz sayısı açısından İstanbul'un ilk sırada yer aldığı kaydedildi. Yine yabancıya satılan taşınmazların illere göre toplam yüzölçümü sıralamasında Hatay'ın ilk sırada bulunduğu ifade edilen raporda, Hatay'ı sırasıyla, İstanbul, Muğla, Antalya, İzmir, Bursa, Adana, Aydın, Manisa, Balıkesir'in takip ettiği bildirildi.

MÜLKLERİN EDİNME NEDENİ VE ŞEKİLLERİ
Türkiye'deki mülklerin edinilmesi neden ve şeklinin de ele alındığı raporda, yüzölçümü bakımından, Hatay'da yüzde 64 miras, İstanbul'da yüzde 66 miras, Muğla'da yüzde 96 satış, Antalya'da yüzde 98 satış, İzmir'de yüzde 68 satış, Bursa'da yüzde 93 satış, Aydın'da yüzde 92 satış, Manisa'da yüzde 74 satış, Balıkesir'de yüzde 68 satış, Adana'da yüzde 74 satış yoluyla gerçekleştiği ifade edildi.

Raporda ayrıca, işyeri niteliğindeki taşınmazlarda ilk sırayı İstanbul'un, konut niteliği taşıyan ve yabancı gerçek kişilerin mülkiyetinde bulunan taşınmazlarda ilk sırayı arsa payına göre Muğla'nın, turistik tesislerde ilk sırayı, taşınmazların arsa payı büyüklüğüne göre Antalya'nın, kişi ve taşınmaz sayısına göre ise İstanbul'un aldığına yer verildi.

Yabancıların sahip olduğu mülk sayısının ilçe bazında değerlendirilmesinde ilk on ilçe İskenderun, Sarıyer, Reyhanlı, Alanya, Kumluca, Fethiye, Ceyhan, Yıldırım, Bodrum ve Ortaca oldu. Bu mülklerin edinim nedenlerinin de vurgulandığı raporda, İskenderun'da yüzde 67, Sarıyer'de yüzde 89, Reyhanlı'da yüzde 99 miras, Alanya'da yüzde 98, Fethiye'de yüzde 95, Yıldırım'da yüzde 93, Bodrum'da yüzde 93, Ortaca'da yüzde 98 satış ile edinildiği bildirildi. Bu ilçeler arasında, arsa türünden taşınmazlarda, yüzölçümü, taşınmaz sayısı ve kişi sayısı açısında ilk sırada Alanya yer aldı. Alanya'da 12 bin 684 metrekareye ulaşan 50 parselin, 20 kişi tarafından satın alındığı belirtildi. Türkiye'de gayrimenkule yatırım yapan yabancılar arasında 14 bin 456 kişiyle İngilizler birinci, 14 bin 382 kişiyle Almanlar ikinci, 13 bin 905 kişi ile Yunanlılar üçüncü sırada yer aldı.

İSRAİLLİLER'İN TAŞINMAZLARI 10 İLDE TOPLANIYOR
Raporda, İsrail uyruklulara ait taşınmazların tamamının 10 ilde toplandığına da işaret edilerek, bu taşınmazların toplam yüzölçümünün, 80 bin 487 metrekare ve 142 kişiye ait 106 parsel olduğu vurgulandı. İsrail uyruklulara ait taşınmazların yüzölçümü bakımından yüzde 65'ini arsa, yüzde 29'unu ise arazi türü taşınmazlar oluşturdu.

Not: Türkiye’nin gerçek yüzölçümü 814.578 km2 , izdüşüm yüzölçümü ise 779.452 km'dir

Bu bilgiler 2006 yılına kadar olan satışların sadece bir kısmı ile ilgili.Şu anda sene 2008 ve satışlar  hızlanarak devam ediyor.


SATILAN TÜRKİYE
Borç Batağına Düşen Türkiye’nin Yıllık Borç Faizi Ödemesi  

Türkiye’nin 2007 yılında ödediği sadece borç FAİZİ  54 (ellidört) milyar dolardır. Basit bir  hesapla; Haftada ödenen borç faizi 1 milyar doların üstünde, Günde ödenen borç faizi  148 milyon doların üstünde Saatte ödenen borç faizi  6 milyon doların üstünde, Dakikada ödenen borç faizi 100 bin doların üstünde.


Bu faiz toplam ülke bütçesinin % 25 i ediyor. Türkiye ‘nin vergi gelirlerinin % 33 ü faize gidiyor. Ülkemizin ödediği yıllık borç faizi , yıllık yatırım giderlerimizin 7 katı büyüklüğünde. Türkiye ‘nin bir dakikada ödediği borç faizi yüzbin doların üzerindedir. Bu yaklaşık ikiyüzelli asgari ücret demektir. Her dakikada ikiyüzelli  çalışanın maaşını biz borç faizine veriyoruz. Yani günde otuzaltıbin çalışanın maaşı faize yani boşa gidiyor.
 
Bir saatte ödediğimiz faiz ile yüzlerce insana istihdam sağlayacak bir fabrika kurulabiliyor. İşsizlik oranının % 30 ları aştığını düşünürsek durumun vehametini daha iyi anlarız. Yani her saat başı biz ülkenmizin işsizliğini önleyecek, milli hasılamıza katkıda bulunacak, insanların eğitimine ve ülkemizin yükselmesine , gelişmesine katkı sağlayacak bir yatırımı faiz ateşinde yakıyoruz. Bu bir saatte yandığımız kadarı. Bu yangının aylık büyüklüğü dörtbuçık milyar dolara yakındır.  Bu borçlanma ve faiz politikalarının ülkeyi getirdiği durumu daha iyi anlatabilmek için şu verilerde faydalı olacaktır; Türkiye ekonomisinin kesintisiz IMF yönetimine girdiği 1998-2007 döneminde milli gelirin yıllık büyüme hızı yüzde 3.5 civarındadır. Dış borçlardaki yıllık ortalama artış ise yüzde 11.4'tür. Görülüyor ki  Türkiye yılda ortalama büyüme hızının üç katından daha fazla borçlanıyor. Daha anlaşılır bir ifade ile Türkiye bazı medya gruplarının ve hükumet yetkililerin övünerek anlattıkları ekonomik büyümenin aksine her geçen gün birazdaha dışa borçlanıp biraz daha dışa bağımlı hale geliyor. Sonrası malum, Avrupa Birliği Uyum Yasaları, boğazlardan geçen savaş gemileri, kendi milli sınırlarımız içerisinde sınır komşumuzla savaşan , komşumuzu işgal eden bir ülkenin askeri üstleri gibi birçok zillet göstergesi… Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri kendi rızalarıyla, ülke ve millet menfaati gördükleri bir konuda dahi adım atamaz hale gelmişlerdir.    Biz Hak ve Hakikat Partisi (HAK PARTİ) olarak ülkemizde yanan ve ençok bizleri yakan, en çok garip gurebayı yakan bu yangına bir son vermek amacındayız.  Ülkesini ve milletini seven vatandaşlarımızla omuz omuza vererek bu sorunların üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz.  Biliyoruz ki Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Fakat ,sadece, hiçbir şahsi ve siyasi menfaati ülke çıkarırından önde tutmayacak bir samimiyetle , kararlılıkla ve  sorunların üstüne gitmekle çözülebilir. Bu samimiyet ve kararlılık Hak ve Hakikat Partisinde mevcuttur. Ülkemizin her sıkıntısı yıllardır teşhis edilmekten bile kaçılmışken tedavi beklenemez hale gelmiştir. Ülkemiz için, milletimiz için , dertlerimizin tedavisi için yola çıktık. Geliyoruz!…Milletimizin devletimizin bekası için HAK VE HAKİKAT PARTİSİ.

DURSUN GÜNEŞ
HAK VE HAKİKAT PARTİSİ
GENEL BAŞKANI
0 Yorum - Yorum Yaz