• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.youtube.com/channel/UCNyIRkbD2N6aGU1-9B1wqAg

Hak ve Hakikat Partisi

Hoş geldiniz!

    • Başlık Metni
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

BİR GEMİ KALKAR BU LİMANDAN

Hak ve Hakikat Partisi olarak biz bir gemi bina ettik ve limana çektik. Bu kurtuluş gemisine bütün halkımız davetlidir. “Gelen gelsin saadetle giden gitsin selametle.” Gelene niçin geldin demeyiz. Gidene de niçin gittin demeyiz. Resülullah efendimiz hadisi şerifte şöyle buyuruyor: “-Öyle zaman gelir ki insanlar akşama kadar Müslüman, akşam kâfir olur. Akşam Müslüman sabahleyin kâfir olur. Ashap sordu: -Nasıl olur ya resülallah? —Onlar dünyayı hakka tercih ederler buyurdu. Şu bir gerçektir ki bazı insanlar haktan yüz çevirir de batıla yönelir. Bazı insanlarda hidayete erişip hakka yönelirler.”
Hak ve hakikat partisi ne sağda ne de solda müstakim yolda demokrat olacak. Bütün insanlara eşit davranacaktır. Şimdiye kadar sağcısı ve solcusu insanlara hep siyasi olarak yaklaşarak sağ sol kavgalarına neden olmuş. Birçok kardeşkanı akıtılmıştır.
Ülke genelinde eğitim öğretim alt yapı sorunları hastaneler disiplin olmak üzere yeniden yapılanmalıdır. Sevgi, saygı ve hoşgörü şiddetin yerini almalıdır, kardeşlik bağları kurulmalıdır. Aksi halde bu yaklaşımlar ateşi daha da artırır.
Yasalar coğrafya üzerine kurulmamalı bütün geneli kapsamalıdır. Hiç bir kimse unutulmamalı yasalar çalışmalıdır. Ergenekon davasında yasaların çalışmadığını, devre dışı kaldığını, ne tür oyunların oynandığını kamuoyu neticesini esefle bekliyor. Böyle gölge karanlıkta bırakılan Türkiye, bu yasalar ile düzelemez. İç ve diş düşmanlar işin dozajını artırıyor. Avrupa uyum yasası içerisinde Ergenekon’un ayağı kesildiği tarzda yasal olarak PKK mı var? Siyasi hak verilen PKK uyum yasası çerçevesinde bir takım yatırımlar ile desteklenecek mi? Kandil dağına çıkamayanlar yasalar ile PKK’yı nasıl önleyecekler? Hak ve Hakikat Patisinin endişeleri var bu konuda
Marmara Denizi ve Karadeniz’de biriken harp gemileri, Irak için alınan teskere gibi bölgeyi tehdit etmektedir. Siyonizm yollarını açanlar, Türk ulusunun çıkar ve amaçları doğrultusunda hareket etmeli değil midirler? Hükümet olalı Avrupa’ya endeksli olan demokratik çıkış yolları arayan, Avrupalı olmayan Türk milletine boşa zaman geçirtmekte, evdeki bulgurdan olan hükümet Kafkasları kaybetmiştir.
Zengini daha çok zengin yapan hükümet, fakiri daha çok fakirleştirmiş, fakirleri ipotek altına almış işsizliğe bir çare bulamamıştır.
Hak ve Hakikat Partisi bu hastayı teşhis etmiş. Hasta kangren halinde her an kolunu bacağını kestire bilir. İsrail’in durumuna düşe bilir. Çünkü İsrail hasta bir adam, Hastalığı her yana mikrop saçıyor. Bataklığı kurutma cihetine gidilebilir. Türkiye’nin önüne böyle bir harita koyulduğunu biliyoruz. Kürt sorunu ortaya bunun için atılmıştır. Yabancıya mal mülk satılma kanunuda bunun için çıkarılmıştır. Yurdun çeşitli bölgelerinde satılan arazi toplandığında bir İsrail meydana getirecek durumda. Bazı Yahudi asıllı iş adamlarını da içine katarsanız tehlike daha da büyür.
Sözde ermeni soykırımı yasa tasarısını çıkaranlar bu hükümet ile Avrupa uyum yasası adı altında zemin hazırlanmaktadır. Böyle sinsi planların yurdumuzun üzerinde cereyan etmesini Hak ve Hakikat Partisi olarak endişeyle karşılamaktayız.
İdam sehpasında olan bu hükümet kavuğunu önüne alıp düşünmeli. Her gün can çekişmektense, devletin ve milletin menfaatine göre ağırlığını koymalı kısa vadede bu sehpadan kurtulmalıdır. Yoksa Hak ve Hakikat Partisi geliyor ipini çekecek. Yolcular gemiye binmeye başladı.
Türkiye’nin birçok sorunu olduğunu biliyoruz. Bu sorunlar ciddi sorunlardır. Ciddiyetle üzerine gidilirse sorun olmaktan çıkar.
Yaser Arafat gibi servet toplayıp Allah (c.c) yolunda harcamayıp, devletin parasını hanıma servet bırakanlar, devlet idaresinde ciddi olamaz ciddi adım atamazlar.
Hak ve Hakikat Partisi inandığı dava uğruna “Mülk-ü Süleyman” eşiğine baş koyarak sandukasını hazırlamış. Yularını boynuna takmış yük taşıyan merkep gibi semere hazırlanıyor. Bu yükün ağırlığını biliyor. Yükü üzerine konacak zamanı bekliyor. Bu yükü taşımak isteyen sağlam derdimize ortak olmak isteyen dertlilere ihtiyaç var. Allah’ın selamı üzerinize olsun.

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı
Dursun güneş
0 Yorum - Yorum Yaz