• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.youtube.com/channel/UCNyIRkbD2N6aGU1-9B1wqAg

Hak ve Hakikat Partisi

Hoş geldiniz!

    • Başlık Metni
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

KAPATILAN AKP
KAPATILDI MI? KAPATILMADI MI?
 
Maide suresi 51-ayet) Ey iman edenler. Yahudi ve Hristiyanların evliyalarını evliya edinmeyin. Onlar kendilerinin evliyasıdır. (Sonra gelen şeriatı kabul ettikten sonra , evvelki şeriattaki evliyalar senin şeriatından lütfedilmiş evliya değildir. Kendi evliyana tabii ol.Geri döndüğünüz zaman evvelki şeriate dönüşünle nefsinize zulüm etmiş olursunuz.) Allah zalimler toplumuna yol göstermez."(Maide suresi 52-ayet) 52. İşte kalplerinde bir hastalık (nifak) bulunanların, “Başımıza bir felaketin gelmesinden korkuyoruz” diyerek onların arasında koşup durduklarını görürsün. Ama Allah, yakın bir fetih veya katından bir emir getirir ve onlar içlerinde gizledikleri şeye (nifaka) pişman olurlar.(Dinleri başka olanlar  özellikle Yahudiler ve Hiristiyanlar Müslümanların dostu olmazlar; onlar ancak birbirinin dostu olur, birbirini desteklerler. Zaman zaman Müslümanlara yaklaşmaları, kendi menfaatleri bunu gerektirdiği içindir. Müslümanların bunu unutmamaları ve kendi aralarındaki dostluğu güçlendirmeleri zaruridir. Müslümanların aralarına sızan iki yüzlüler, felaket tellallığı yaparak onların, kafirlere yöneltmek isterler; iman ehlinin bunlardan da sakınması gerekmektedir. Bunu başka dinden olan kafirler ile Müslümanların içinde bulunan münafıklardan başka bir de mürtetler vardır; bunlar, evvelce Müslüman oldukları halde sonradan dinden dönen, İslamı terk eden bedbaht kişilerdir. Hz. Peygamber (s.a.v.) zamanından beri İslam dünyasında az da olsa irtidad olayları olmuş, bazı şahıs veya gruplar İslamı terk etmişlerdir. Ancak bunların, islamın yayılmasına ve yaşamasına hiçbir zararı olmamış, Allah’ın cihanı aydınlatmak için yaktığı meşale her geçen gün biraz daha kuvvetlenerek yanmış ve ışıklarını beş kıtaya ulaştırmıştır.)(Maide suresi 53-ayet) 53. (O zaman) iman edenler derler ki: “Sizinle beraber olduklarına dair var güçleriyle Allah’a yemin edenler şunlar mı?” Bunların çabaları boşa çıkmıştır. Böylece ziyan edenler olmuşlardır.(Maide suresi 54-ayet) 54. Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.(tarih boyunca birçok toplum islamın bayraktarlığını yapmış, onun bayrağı hiç yere düşürmemiştir. İnsanlar yeryüzünde yaşadıkları müddetçe de İslam ümmetinden bir topluluk daima hakkı ayakta tutacak ve bayrağı taşıyacaktır.)
(Maide suresi 55-ayet) 55. Sizin dostunuz ancak Allah’tır, Resûlüdür ve Allah’ın emirlerine boyun eğerek namazı kılan, zekâtı veren müminlerdir.Sen onların dinine uymadıkça Yahudi ve Hıristiyanlar senden asla razı olmazlar. (Bakara Süresi; 120. ayet)

Haçlı seferlerini gerçekleştiren Yahudi ve Hıristiyanlar Ortadoğu projesini gerçekleştirmek için ne istedi ve ne vaat aldılar. Kıl üzerinde AKP tuttular. İdam sehpasında olan AKP bu sehpadan kurtulabilir mi? Ödün vererek yoluna devam edebilir mi? Bir AB Hükümeti olan AKP, bunu tabanına nasıl izah edecek? Yolunu şaşıran AKP.

DURSUN GÜNEŞ      
HAK VE HAKİKAT PARTİSİ
GENEL BAŞKANI
0 Yorum - Yorum Yaz