• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.youtube.com/channel/UCNyIRkbD2N6aGU1-9B1wqAg

Hak ve Hakikat Partisi

Hoş geldiniz!

  • Başlık Metni
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

NASIL BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ

Ak Parti hükümeti ile yola devam mı? Şanı Yüce Allah’ım bize akıl fikir versin. Satılmadık neyimiz kaldı hiç düşündünüz mü?

 • Oyakbank Hollanda’lı ING BANK’a 2 milyar 673 milyon dolara
 • İki Türk Bir Hong Kong’lu ya İzmir Limanı 49 yıllığına 1 milyar 275 milyon dolara
 • Eczacıbaşı İlacın %75 i 602 milyon dolara Çek Zentiva’ya
 • Garanti Sigorta’nın %80 hissesi 486 milyon dolara Hollanda’lı Eureko B.V. ye
 • TÜRK TELEKOM un %10 hissesi 477 milyon dolara Sudi Soudi Oger şirketine
 • Dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden olan Cevahir’in %50 si Kuveyt’li ye
 • Kent Gıdanın zaten sahibi olan İngiliz Firmasına falım ve first sakız 450 milyon dolara
 • Çukurova Grubunun Genel Sigorta’sının %80 i İspanyol Mapfre’ye 375 milyon dolara
 • Sabancı’nın Enerjisa firmasının % 50 si Avusturya’lı Verbund’a 327 milyon dolara
 • Şekerbank’ın üçte bir hissesi Kazak Turan Alem Securities’e 300 milyon dolara
 • TMSF elindeki Sitebank'ı Yunan Novabank'a
 • TEB'in yüzde 50'si Fransız BNP'ye
 • Yapı Kredi, TMSF tarafından Unicredito-Koç ortaklığına
 • Dışbank, Fortis'e
 • C Bank'ın kontrol hissesinin tamamı İsrail Bank Hapoalim'e
 • Finansbank, Yunan NBG'ye
 • Tekfenbank, Yunan EFG'ye
 • Denizbank, Dexia'ya
 • Adabank, bir Kuveyt finans kuruluşuna
 • PETKİM'in %51i Socar-Turcas-Injaz Ortak Girişim Grubu'na 2 milyar 50 milyon dolara  satıldı. 

 

Türkiye'de mülk edinen yabancıların sayısı, 62 bin 500'e ulaştı. 779.452 kilometre kare izdüşümü yüzölçümüne sahip Türkiye'de satılan taşınmazların yüzölçümü ise 285 milyon metrekare oldu. Yüzölçümü açısından Hatay, kişi sayısı bakımından Antalya, mülk adedi açısından ise İstanbul birinci sırada yer alıyor. Türkiye'de mülk sahibi ülkelere bakıldığında yüzölçümüne göre Suriye birinci oldu.

Türkiye’nin 2007 yılında ödediği sadece borç FAİZİ  54 (elli dört) milyar dolardır. Basit bir  hesapla; Haftada ödenen borç faizi 1 milyar doların üstünde, Günde ödenen borç faizi  148 milyon doların üstünde Saatte ödenen borç faizi  6 milyon doların üstünde, Dakikada ödenen borç faizi 100 bin doların üstünde.

Bu faiz toplam ülke bütçesinin % 25 i ediyor. Türkiye’nin vergi gelirlerinin % 33 ü faize gidiyor. Ülkemizin ödediği yıllık borç faizi, yıllık yatırım giderlerimizin 7 katı büyüklüğünde. Türkiye’nin bir dakikada ödediği borç faizi 100.000 doların üzerindedir. Bu yaklaşık 250 asgari ücret demektir. Her dakikada 250  çalışanın maaşını biz borç faizine veriyoruz. Yani günde 36.000 çalışanın maaşı faize yani boşa gidiyor.                                ( Özelleştirme Uygulamaları           Devamı>>>>>>>>)

Dahası var; 12 Haziranda oylarınızı Ak Parti ye verinde görün. İşgal edildik işgal! Sadece bu kadar değil, Arz-ı Mevut Projesi. Güneydoğu, Harran ovası, Kürt acılımı ile başlayan ermeni isyanı… Nasıl bir Türkiye istiyorsunuz. Eğer barış ve demokrasi istiyorsanız.       

Barış ve özgürlükler konusunda her siyasi parti adım atmak ister. Her nedense bu adımı atmaya bir türlü cesaret edemezler. Kimilerine göre barış ve özgürlük laik bir çerçeve altına alınmalı, laikler eşittir, başkalarına bu haklar tanınmamalı. Korsan gemiler gibi radara takılan batırılmalı, yani laikliğin dışında hiçbir inanca ve hiçbir ideolojiye yer yok.

Kimilerine göre ise tam bunun tersi, Ölçü şeriat olmalı, namaz kılan Müslüman kılmayan kâfir, arada kalanlar ise münafık, Hz. Ömer’in adaleti uygulanmalı.

Kimilerine göre de, demokrasi olmalı; bu üç sınıf ağırlıkta.

Bunların bir ortak noktası var oda insan olmak. İnsan olmak işte asıl mesele burada. Özgürlüklerin yolunu tıkayan, barışı engelleyen, eşitliği bozan, hak hukuk tanımayan, insanlığını kaybeden insan. Kim bu insanlar; Cumhuriyetten bugüne barış ve demokrasinin önünü kesen insanlar, dışarıdan nemalanan insanlar. Bugün bütün dünyanın huzurunu bozan insanlar, kan ile beslenen insanlar. Dünyada huzur ve barış istemezler. Onların dünyasında insan olmadı. Onlar hiç insan olmadı, olamadı. Demokrasi adına yaptıklarına bir bakın. Irak kan gölüne dönmüş, Afganistan ha keza! Şimdi de Libya ve İslam ülkeleri. Bu insanlardan barış ve demokrasi beklenir mi? Yarın ne olacağımız belli değil. Üstümüzden yüksek gerilim hattı geçiyor, ona kapılmayacağımız ne malum. Biz her şeye rağmen illa da “DEMOKRASİ” diyoruz.

Hak ve Hakikat Partisi küçük hesaplar peşinde olmayacak. Güneşin doğduğu gibi, bütün insanları şefkat ve merhametle kucaklayacak. Bizim peygamberimiz şefkat ve merhamet peygamberi idi. Rahmeten lil âlemin âlemlere rahmet olarak gönderilmişti. Bütün insanlığın, insanlığı kaybettiği zaman, o bütün insanlığa bir güneş gibi doğuyor ve onlara insanı ve insanlığı öğretiyor, onlara doğru yolu gösteriyor ve giderken de şu nasihatte bulunuyor. Size iki şey bırakıyorum, bunlara sarıldıkça hiç yolunuzdan şaşmazsınız, birisi Allahın (c.c) kelamı Kuran diğeri ise benim sünnetimdir buyurdu. Hangi parti olursan ol, nereli olursan ol, hangi ırktan olursan ol, hangi renkten olursan ol, hangi meşrep olursan ol. Yeter ki adil ol, adaletli ol, doğru ve dürüst ol, Adam ol adam. Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol. Adam ol adam, adam olmadıktan sonra ne olursan ol. İçi başka dışı başka, buna tasavvufta hayvan deniyor. Yani insanlığını kaybetmiş olan insan, dışı insan içi hayvan. Bunlar bu memleketi bu hale getirenler. Hayvanlar âlemini düşünün, sürülerce koyun kuzu bir arada barınırlar ama bir canavar bunların hepsini rahatsız eder, bazısını da telef eder. Canavarlar olunca siz düşünün, bu canavar medeniyet canavarı olunca böyle bir tablo önümüze çıkıyor, içeride dışarıda her yerde. Nasıl barış ve demokrasiyi sağlayacaksın. Kafes eylem planı, Ergenekon yapılanması, Yirmi sekiz şubat kararları, Y.A.Ş kararları ve siyasi aktörler ve satılmış medya. Nasıl bir Türkiye bekliyorsunuz. Bu secimler neyi değiştirecek, bu kafalar değişmedikçe.

Bizim bir ortak yanımız var oda insan olmak dedik. İnsan olduğu yerde bir uzlaşı çıkar. Siyaseten bir araya gelip büyük katılımlı bir ittifak kuramadık anlaşamadık. Bu şunu gösteriyor. Menfaatlerin çarpıştığı yerde insanlık ortadan çıkar.

Biz menfaate dayalı bir siyaset yapmayacağız. Yani insanlığın dışına çıkmayacağız. İnsanlık neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. İnsanlığın önündeki bütün engelleri kaldıracağız. Bu vahşi hayata son vereceğiz ve yeni bir Türkiye yaratacağız. Biz bunun için yola çıktık, Nusret Allahtan (c.c) Allah yar ve yardımcınız olsun, Allahın selamı üzerinize olsun.

Hak ve Hakikat Partisi
0 Yorum - Yorum Yaz