Kuran bir muciptir ve insanın sırrıdır ve insan bir dehadır. İnsanda zati ve subuti sıfatları mevcuttur. Allahu Teala'nın insandan gayrı bir mekanı yoktur

Bismillahirrahmanirrahim

TECELLİYAT 
Tecelliyat, kalbin masivadan silinmesi, bütün hicab ve perdelerin aşk ateşiyle yanıp kül olması, Esmayi Hüsna'nın tecelliyati. Esmayi Hüsna'da müsemma.
Kutsi hadiste şöyle diyor: "İnsanda bir kalp vardır. Kalp içinde Ruh, Ruh içinde Sır ve Nur vardır. Sır içinde sırrım ben."
Hafizi kelâm bundan beridir.
Masivalı kalp, ayna olmaz. Mümin de olamaz. Müminler birbirinin aynasıdır ve ancak müminler kardeştir. 
Masivali kalpler, hep aynı kategoriye girer. 
Araf 179.Ayet: Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; "hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır."
Kalpler, ancak Allah'ı zikirle mutmeyin olur. İtminana erişir. "Ey mutmeyin olan nefis, Rabbin senden razı, sen de Rabbinden razı olarak gel gir cennetime. Karış kullarımın arasına" der. Bu mertebe evliyaullahın evliyalığa ilk adım attığı mertebedir. Gözün gördüğünü kalp yalanlamadı. 
Siz şimdi bu hakikati inkar mı ediyorsunuz?
Kuran bir muciptir ve insanın sırrıdır ve insan bir dehadır. İnsanda zati ve subuti sıfatları mevcuttur. Allahu Teala'nın insandan gayrı bir mekanı yoktur. "Yere göğe sığmadım. Mümin kulumun kalbine sığdım" diyor Hz Allah cc. 
Böyle bir kalbi düşünün. Bu dünyayı idare etmekten aciz midir? 
Hz Allah (cc), İmam Ali Mehdi Resülü daha mükemmel donatmıştır.
Sevgiler Saygılar 
Allah'ın selamı üzerinize olsun.

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı 
Sn DURSUN GÜNEŞ 
SEYYİD MUHAMMED ALİ
2 EKİM 2017 - AĞRI1100 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın